Vas vyhľadámete všetko o intelektuálnej kvocient
Intelektuálny kvocient nám umožňuje využiť významný ukazovateľ našej výkonnosti. A predovšetkým nám IQ testy umožňujú zistiť, akým smerom sa vydať, aby sme následne prehĺbili analýzy a dosiahli naše ciele. Sú dostupné pre každého a bezpochyby vám pomôžu spoznať sami seba ešte lepšie. Teraz je možné online absolvovať certifikovaný test na meranie IQ. Predtým, ako sa pustíte do toho, zistite všetko, čo potrebujete vedieť o slávnom Intelektovom kvociente.
Intelektuálny kvocient, ukazovateľ, vďaka ktorému sa môžeme spoznať sami
Intelektový kvocient je vždy definovaný ako výsledok predtým vykonaného testu. Ten je medzi ďalšími údajmi významným ukazovateľom našich schopností. Už desaťročia vedci a psychológovia stanovili pravidlá pre meranie intelektového kvocientu a tak porovnávajú ho s populáciou. Potom podľa výsledku porovnaním pridelíme osobu na miesto podľa Gaussovej krivky.
Priemerné IQ je stanovené na skóre 100. Medzi 85 a 115 stále zostávame v „normálnych“ skóroch. Od 130 uvažujeme, že osoba je nadaná viacerými úrovňami, ako sa skóre zvyšuje. Pod 80 hovoríme o stredne nízkom skóre.
Vedeli ste to?
Terence Tao, 45-ročný austrálsky a čínsky matematik, má zatiaľ najvyšší IQ na svete. Získal skóre 230! V 24 rokoch sa stal najmladším profesorom na Univerzite Kalifornie v Los Angeles.
Ako sa meria intelektový kvocient?
Inteligencia je dnes viacrozmerná. IQ test nezohľadňuje našu kreativitu alebo emocionálnu kapacitu napríklad. Štandardizovaný test meria iba jedno rozmer nášho intelektu. Takže jednotné číslo nie je komplexnou odpoveďou. Avšak meria mnoho našich výkonov. Je to teda široko používaný nástroj, pretože je skvelým východiskom.
Vedeli ste to?
IQ vám môže pomôcť identifikovať vaše silné stránky a potom na nich stavať. S našimi testami si okrem presného skóre dostanete podrobnú správu o svojom výkone
Akoé schopnosti IQ v skutočnosti mera?
Podľa rôznych typov hodnotenia merajú IQ testy našu schopnosť riešiť problémy, analyzovať situáciu alebo porozumieť konceptom. Ansambl počúva našu pamäť, náš systém úvodzovky alebo náš priestorový a vizuálny výkon. Naopak, porozumenie jazyku je súčasťou IQ testov.
Trochu histórie o IQ, aby sme mu lepšie porozumeli
V 19. storočí nadobúdali podoby myšlienky o meraní inteligencie. Vzhledom k tomu sa začíname chcieť merať, ale koncept je iba v plienkach. V tom čase bol nedostatok konkrétnych a vedeckých údajov.
Až v roku 1905 francúzsky psychológ Alfred Binet a psychiatr Théodore Simon definovali meranie intelektuálneho rozvoja. Odborníci následne zverejnili prvú škálu pre meranie intelektuálneho vývoja definovanú „mentálnym vekom“. Prvý IQ test vznikol.
Vedel si, že?
Často počúvate, že Einstein mal IQ 160. Ale vedec nikdy nemal IQ test. V každom prípade si môžeme predstaviť, že bol čistým génom.
Takže ste pripravení hneď teraz zmerať svoje IQ?